e
sv

Atatürk’e Hakaret Olarak Algılanan Çeviri Hatası (Cyberpunk 2077)

344 Okunma — 11 Aralık 2020 23:03
avatar

Oyun360

 • e0

  Mutlu

 • e2

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cyberpunk 2077‘de Ulu Önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk‘ün ünlü sözü “İstikbal Göklerdedir”in bir çeviri hatası sonucunda oyunda çok yanlış bir şekilde yer aldığı görüldü. Yaşanmış olan bu hatanın peşinden çeviri firmasından bir özür açıklaması geldi.

Cyberpunk 2077, çıktığı ilk andan itibaren tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılaştı. Çok uzun süreden beri beklenen ve rekorlar kıran bir oyun olmasına rağmen bir çok hata sebebiyle eleştiriliyor. Bu eleştiriler genel olarak oyunun içinde yer alan mekanik problemler olurken, kimi zaman çevirilerde de büyük hatalar yaşanabiliyor.

Cyberpunk 2077'de Atatürk'e hakaret olarak anlaşılan çeviri

Çeviri firması olan 23 Studios’tan açıklama yayınlandı!

Sevgili oyun severler, Cyberpunk 2077’de yer alan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret olarak algılanan çevirinin düzeltilmesi için diğer çeşitli hata düzeltmelerinin de olduğu bir yama zaten hazırlanmıştı. Bu yama yayına girdiğinde metin oyundan kaldırılacaktır. Gözümüzden kaçan bu hata için herkesten özür diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Cyberpunk 2077 oyununun çevirisini yapan şirket tarafından açıklama

CD Projekt RED’den açıklama bekleniyor

Sorun her ne kadar çeviri kaynaklıymış benzer biçimde görünse de ülkemizin milli değerlerini etkileyen bu büyük hata mevzusunda Cyberpunk 2077’nin geliştiricisi ve yayıncısı CD Projekt RED’in de bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Ayrıca en yakın zamanda gelecek güncellemeyle bu kabul edilemez hatanın giderilmesini bekliyoruz. Yeni gelişmeler çok sizleri bilgilendireceğiz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Atatürk’e Hakaret Olarak Algılanan Çeviri Hatası (Cyberpunk 2077)