e
sv

Call of Duty: Black Ops Cold War Duyuruldu

231 Okunma — 27 Ağustos 2020 09:16
avatar

Oyun360

 • e1

  Mutlu

 • e1

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyunun yayıncısı olan Activision tarafından resmi Youtube kanalı üzerinden Call of Duty: Black Ops Cold War oyununa ait tanıtım videosu yayınlandı. Black Ops serisinin devamı niteliğinde olacak oyun içerisinde Türkiye’nin de olacağı farklı konumlarda geçecek. Call of Duty: Black Ops Cold War, 13 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülecek.

Video oyun sektörünün önemli isimlerinden olan Activision, Call of Duty: Modern Warfare’ı piyasaya sürmesinin ardından her yıl yeni bir Call of Duty oyunu çıkaracaklarını beyan etmişti. Activision söyledikleri söze uyarak geçtiğim hafta paylaştığı bir tanıtım videosuyla Call of Duty: Black Ops Cold War oyununu doğrulamış oldu. Paylaşılan videoya göre 26 Ağustos günü oyun tüm detaylarıyla duyurulacağı belirtilmemişti. Beklendiği gibi Activision, yeni Call of Duty oyunu Call of Duty: Black Ops Cold War resmen duyurdu.

Activision tarafından yapılan açıklamalara göre Call of Duty: Black Ops Cold War oyunu PC, Playstation 4,  Xbox One ve yeni çıkacak olan Playstation 5, Xbox Series X konsolları için piyasaya sunulacak.

Call of Duty: Black Ops Cold War’ın Tanıtım Videosu

Call of Duty: Black Ops Cold War, 1980’li yıllarda geçen Black Ops serisinin devamı olacak.

Activision tarafından yapılan açıklamalarda Call of Duty: Black Ops Cold War, eski bir Call of Duty oyunu olan Black Ops’un devamı niteliğinde olacak. Dünyanın dört bir yanındaki yaşanmakta olan siyasi ve askeri olayları içerecek olan oyun, bu bağlamda siz oyunculara etkileyici bir deneyim sunacak. Çünkü oyun, tek bir ülkede değil geniş bir ülke çerçevesinde geçecek.

Oyun içerisinde Türkiye ile ilgili de bölümler de yer alacak.

Call of Duty Black Ops Cold War Oyun İçi Görüntü

Activision’ın açıklamalarına göre oyunseverler, Call of Duty: Black Ops Cold War‘a eriştikten sonra o dönemlerin Doğu Berlin’ini, Sovyet Rusya‘sını, KGB karargahlarını, Vietnam‘ı ve Türkiye‘yi ziyaret edecekler. Fakat Activision tarafından paylaşılan tanıtım videosunda Türkiye’yi içeren herhangi bir detay bulunmuyor.

Call of Duty: Black Ops oyunundaki ikonik karakterler yeni oyunda da karşımızda olacak.

9 Kasım 2010 tarihinde piyasaya sürülen ilk Call of Duty: Black Ops oyunu, oyuncuların akıllarına kazan karakterlere sahipti ve devam oyunlarında ise farklı karakterlerle karşılaşmıştık. Activision, oyuncuların hafızalarına kazınan Alex Mason, Frank Woods ve Jason Hudson gibi karakterleri yeni oyununa eklemeye karar vermiş. Ayrıca bu oyunda o yıllarda tarihin akışını belirleyen önemli tarihsel isimler de karşımıza sık sık çıkacak.

Call of Duty: Black Ops Cold War, Çapraz Platform desteği ve Çok Oyunculu modu ile karşımıza çıkacak.

Call of Duty Black Ops Cold War Oyun İçi Görüntü

Activision, Call of Duty: Modern Warfare‘ı piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra, bu oyunun bir ek paketi olarak Call of Duty: Warzone isimli ücretsiz bir battle royale oyunu yayınlamıştı. Görünen o ki Call of Duty: Black Ops Cold War piyasaya sürüldükten sonra da böyle bir durumun gerçekleşmesi oldukça muhtemel. Activision, yeni oyununun çok oyunculu modunun “Zombies” olarak adlandırılacağını belirtiyor.

Oyuncular Call of Duty serisinin yeni oyununda çapraz platform desteğine sahip olacak. Yani farklı platformlardaki oyuncular, bu oyunda birbirleri ile oyunu oynayabilecek. Ayrıca geliştirici ekibe göre oyuncular, oyundaki ilerlemesini platformlar arası geçiş yaparken kaybetmeyecek. Yani oyuna hangi platformdan bağlandığımız fark etmeksizin kaldığınız yerden devam edebileceğiz.

Call of Duty: Black Ops Cold War, 13 Kasım’da yayınlanmış olacak.

Call of Duty Black Ops Cold War Oyun İçi Görüntü

Activision, Call of Duty: Black Ops Cold War için oluşturduğu tanıtım videosunda, onun çıkış tarihini 13 Kasım 2020 olarak açıklıyor. PC, Xbox One ve PlayStation 4 sahipleri, bu oyuna 13 Kasım 2020 tarihi itibarıyla erişim sağlayabilecekler. Ancak PlayStation 5 ve Xbox Series X için net bir tarih açıklamadı. Ancak yapılan açıklamalara göre oyun, yeni konsollarla birlikte yeni sürümüyle karşımıza çıkmış olacak.

Peki Call of Duty: Black Ops Cold War’ın fiyatı ne kadar olacak?

Activision, oyunun resmi duyurusunu yaptıktan hemen sonra da Call of Duty: Black Ops Cold War‘ı ön siparişe açtı. Ön sipariş oyunculara çok da önemli olmayan bazı ek avantajlar sunacak. Activision tarafından yapılan açıklamalara göre bu oyuna sahip olmak isteyen oyunseverler ülkemizdeki PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri, standart sürüm için 499 ₺ ödeme yapacaklar. PC kullanıcılarıysa oyuna şu an için Blizzard Shop üzerinden 59,99 € (520 ₺) karşılığında ulaşabiliyorlar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Call of Duty: Black Ops Cold War Duyuruldu