e
sv

Doom Eternal Oyun İncelemesi

145 Okunma — 18 Ağustos 2020 15:59
avatar

Oyun360

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Birinci şahıs nişancı (First-person shooter) video oyunu denildiğinde akla gelen ilk seri olan Doom’un yeni oyunu Doom Eternal, Id Software tarafından geliştiriliyor. İlk olarak E3 2019’da oynanış videosu ile görücüye çıkan oyun, türün meraklıları tarafından heyecanla bekleniyor. Oyun ise 20 Mart 2020 tarihinde çıkacak. Ve oyunun Sistem Gereksinimleri en aşağıda olacaktır.

Doom Eternal’ın hikayesi nedir?

Oyunun hikayesi 2016 yılında piyasaya çıkan DOOM’un iki yıl sonrasından başlıyor. Cehennemin azılı şeytanları dünyadaki düzene el koymuş ve kaos ile hüküm sürmektedir. Bu duruma dur diyecek bir Doom Slayer ise bir süredir ortada görünmemektedir. Çünkü garip bir şekilde kendisini başka bir diyara ışınlanmış olarak bulur. İşte tam iki yıl sonra siz ortaya çıkıyorsunuz, yani Doom Slayer. Dünyayı kurtarmak ve şeytani güçleri geldikleri yere, cehenneme, geri göndermek de sizin göreviniz.

Doom Eternal oyununun oynanışı nasıl olacak?

Önceki oyunda olduğu gibi hızlı bir oynanış sunacak olan Doom Eternal, şiddetli bir aksiyona sahip olacak. Bunun yanında yeni savaş mekanikleri ve düşmanlar ile de beklentileri karşılayacak gibi görünüyor. Güçlü düşmanlar ile savaşırken bir yandan da can ve zırh

Oyun ilerledikçe hem karakterde hem de silahlarınızda geliştirmeler yapabileceksiniz. Önceki oyunda da bu sistemler vardı ancak bu defa geliştirmeleri çok daha ileriye taşımanız mümkün. Geliştirmelerin oyuna etkisini çok daha net görebileceksiniz. Oyunda yer alan silahları ele geçirdikçe farklı seviyeler kazanmaya başlayacak, bu silahları kullandıkça da ekstra can ve zırh gibi özellikler elde edebileceksiniz.

Doom Eternal oyunu hakkında yapılan en son açıklamalara göre oyunda herhangi bir FPS sınırı olmayacak. Bu da demek oluyor ki, eğer sisteminiz destekliyorsa, FPS olarak 1000’i görmeniz yüksek bir ihtimal.

Ayrıca oyundaki karakterinizi, diğer online oyunlarda olduğu gibi kişiselleştirmeniz mümkün olacak. Oyunda ilerledikçe açılacak olan yeni karakter kostümleri ve oyuncu animasyonları ile, oynanışınıza ayrı bir renk katabileceksiniz.

Doom Eternal’da hangi multiplayer modları olacak?

Doom Eternal’da multiplayer modu olarak “Battlemode” bulunacak. Bu modda 3 farklı oyuncu oynayabilecek. İki oyuncu şeytani varlık olarak, bir oyuncu ise Doom Slayer olarak yer alacak. Her oyuncu, oyunu kazanabilmek için kendilerine özgü güçleri kullanarak diğerlerini yok etmeye çalışacak.

Doom Eternal “Invasion” olarak isimlendirilen bir moda daha sahip olacak. Bu modun oyunun çıkışından sonra oyuna entegre edilecek şekilde bir güncelleme ile geleceği ise resmi olarak geçtiğimiz yıl içerisinde duyurulmuştu. Bu mod ile farklı bir oyuncunun oyunu içerisinde dahil olarak onlara karşı bir iblisi canlandırmanız mümkün.

Doom Eternal oyunu; PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve Google Stadia platformlarında yayınlanacaktır.

Oyunun İnternet sitesini kontrol etmeyi unutmayın!

Doom Eternal Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri (WİNDOWS)
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 / 64-Bit Windows 10
İşlemci: Intel Core i5 @ 3.3 GHz or better, or AMD Ryzen 3 @ 3.1 GHz or better
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4GB), GTX 1060 (3GB), GTX 1650 (4GB) or AMD Radeon R9 280(3GB), AMD Radeon R9 290 (4GB), RX 470 (4GB)
Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: ( 1080p / 60 FPS / Low Quality Settings )

Önerilen Sistem Gereksinimleri (WİNDOWS)
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
İşlemci: Intel Core i7-6700K or better, or AMD Ryzen 7 1800X or better
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6GB), NVIDIA GeForce 970 (4GB), AMD RX 480 (8GB)
Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: ( 1080p / 60 FPS / High Quality Settings ) – *On NVIDIA GTX 970 cards Texture Quality should be set to Medium

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Doom Eternal Oyun İncelemesi