e
sv

Legend Online Oyun İncelemesi

125 Okunma — 19 Mart 2020 21:00
avatar

Oyun360

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Legend Online Oyun İncelemesi

Legend Online, 2012 senesinde Türkiye’de öncelikle Facebook üstünde oynanmaya başlanan bir Web Tabanlı MMORPG oyunudur. Oyunun yapımcısı 7ROAD, ana dağıtıcısı OASIS GAMES‘tir. Legend Online, şimdiye kadar 17 ülkede yayınlanmıştır. Legend Online’in Türkiye’de 15 milyonu aşkın oyuncusu bulunmaktadır.

Hikayesi

Legend Online, Efsanevi tanrıların zamanında şeytan bütün kötülükleri kutsadı ve tanrıların çatışması sırasında ortaya çıktı. Dünya değişti ve yaratıklar cehennemden çıktı iyiliğe karşı savaşmaya başladılar.Bütün ülkeyi karanlıklar kapladı ve ülke şeytanların istilası ile yüz yüze kaldı.Felaket yaklaştığında onlar uykudan uyandılar kahramanlar toplandı ve insanlığı kurtarmak için görevlendirildiler. Adalet ya da kötülük seçimini yap! Ve karanlıklara karşı savaş! Peki ya umut nerde? Legend Online Oyun İncelemesi içeriğimize daha detaylı bakalım 🙂

Meslekler

Savaşcı
Saldırıda iyidir, teknolojiye hükmeder, savunma becerisi kuvvetlidir, ek sahnede iyidir takım oluşturmaya uygundur.

Büyücü
Sihirli saldırıda iyidir, sihiri iyi kullanır, yeteneklerini iyi kullanır, kuvvetli DPS’ye sahiptir, direnişlidir, ilk yardım kullanır.

Yaycı
Saldırıda iyidir, teknoloji özelliklerini kullanır, Kritik Saldırıda kuvvetlidir ve keskin bir nişancıdır, kuvvetli kontrol becerisine sahiptir, düşman hedefini azaltır.

Sistemler

Para Sistemi

Altın: Altın oyun içerisindeki en genel para birimidir, inşaat geliştirme, teknolojiyi geliştirme, ekipmanları güçlendirmek, askere almak, kader gibi işleri hayata geçirmek Altın harcamayı gerektirir.

Elmas: Gerçek parayla alınır. Elmas marketteki en fazla tüketilen para birimidir, marketteki eşyaların büyük bir bölümü Elmas kullanılarak alınabilir. Marketten eşya alma haricinde Elmas, ihale işlemleri ve ödemeli posta işlemlerini hayata geçirmek için kullanılacak tek para birimidir. Elmas yalnızca satın alarak elde etmek mümkündür.

Madalya: Oyundaki özel bir para birimidir, marketteki madalya değiştirme alanında nadiren değiştirilen bir ekipmandır. Madalya yalnızca görev ve müsabakaları geçtikten sonra ilave olarak alınabilir.

Labirent Parası: Yeraltı Labirenti ve Uçurum Labirenti’ne girilerek elde etmek mümkündür. Labirent Parasıyla, Labirent Marketinden ekipman alınabilir. Epik ekipmanlarınızı yapmak için alabileceğiniz epik parçaları bulunmaktadır.

Kristal: Akademide teknolojilerin seviyesini çoğaltmak için gereklidir. Çiftlikte Kristal tohumu ekerek, tek kişilik sahnelere baskın yaparak kazanabilirsiniz.

Mor Kristal: Mor Kristal Madeni’nden maden toplanılarak günde 400 Mor Kristal elde edilir. Mor Kristal Madeninde bulunan oyunculara saldırarak ekstra Mor Kristal kazanılabilir.

Binek

Binekler Legend Online’da çok büyük yer kaplar. Bu sebeple bir sürü bineğe yer verilmiştir. Sahip olunan binek eğitilebilir, yetenek parşömenleri ile yetenek kazandırılabilir. Binekler de karakterin kendisi gibi seviye atlar ve karaktere davasında daha çok yardım ediyor.

Birlik

Oyuncuların bir araya gelerek, maksimum 200 kişi olarak oluşturdukları topluluklara Birlik adı verilir. Birlik oyunda Birlik savaşlarına beraber katılabilir. Birlikte İbadethane, Birlik Marketi, Emanet Deposu ve savaş gücü çoğaltmak için Birlik Becerisi bulunmaktadır.

Kahraman Savaşı

Kahraman Savaşı serverlararası aynı sınıf grubu arasında yapılan PK etkinliğidir. 50 seviye ve üzerindeki oyuncular katılabilir. Savaş sonrası Kahraman Savaşı Marketinden ödül alınır.

Venüs Savaşı

6.1 sürümünde gelen sistemlerdendir. Belli zamanlarda evli çiftlerin birbiriyle savaştığı savaştır. 2 milyon altın karşılığında başvurulabilir. Kazanılan venüs kristali ile venüs marketinden evlilik yüzüğünü geliştirmek için eşyalar alınabilir.

Amfi Tiyatro

Amfi Tiyatro diğer oyunculara meydan okunan yerdir. Amfi Tiyatro Marketinde çeşitli değerli eşya bulunmakta . Savaşa katılanlar çeşitli eşyalar ve ödüller kazanılabilir. Tek kişili olarak meydan okuma bulunur ve günde meydan okuma sayısı sınırlıdır. Çeşitli ödüller kazanamanızın dışında, Amfi Tiyatro Sıralamasına kendi adınızı da yazdırabilirsiniz . Amfi Tiyatro Grup, günde belli saatinde açılır ve grup olarak savaşacağınız bu savaşta Madalya kazanırsınız.

Bölge Savaşı

Birlik Başkanı tarafından 500.000 birlik serveti karşılığında birlik halinde başvurulur. Başka sunuculardan birliklerle eşleşir. Bu bölge 5 e ayrılır.

Eberly Anakarası: Merkez bölge kristal savaşının ve asıl amaç olan madenin alınması için mor,yeşil,kırmızı ve mavi ordunun savaştığı adadır.

Diğer anakaralar her ordunun kendisine verilmiştir. Her gün saat 13.35, 16.35, 19.35 ve 23.35 te bölge kristali ve altın ödülü birlik üyelerine mail yoluyla dağıtılır.

Bölge Marketi

Bölge kristali çeşitli eşyalarla değiştirilebilir.

2500 bölge kristali; Taş Çözücü*1(alım sınırı günlük 1) 100 bölge kristali; Rafine Taşı*1 (alım sınırı günlük 20) 10 bölge kristali: Tattoo Boyası*1 50 bölge kristali: Büyük Tattoo Boyası*1

Peri

Peri Sistemi 50. seviyede açılır. Periler katıldığınız savaşlara sizinle katılırlar ve size katkı sağlarlar. Perilerin iki modu bulunmaktadır, Saldırma ve Uyandırma! Uyandırma değeri belirli bir seviyeden sonra aktifleşir, aktifleştikten sonra savaşta özel yetenekler kazanılır.

Akademi

Akademi, çeşitli teknolojilerin geliştirildiği şehir binasıdır. Akademi geliştikçe daha çok teknoloji araştırılabilir. Akademi seviyesi teknolojinin en yüksek gelişme seviyesi ile doğru orantılıdır. Akademide her çeşit teknolojiyi geliştirmek için Kristal harcanır. Teknoloji geliştikçe gereken Kristal sayısıda artar. Akademi seviyesi arttıkça, araştırılacak teknoloji sayısıda artar ve aynı zamanda araştırılacak teknoloji seviyeside yükselir. Çiftlikte Kristal ekerek ya da Çevredeki düşmanlara saldırarak kazanabilirsiniz.

Oyun Kutusu

Oyun kutusu belirli bir seviyede açılır. İçinde Av Askeri, Bulut Macerası, Balık Avı oyunları bulunmaktadır. Çeşitli ödüller kazanılır. Ayrıca Oyun Parasıyla eşya takas edebilirsiniz.

Savaş Alanı

Savaş Alanı, 30 seviyede açılır. Oyuncuları keserek şöhret kazanılabilir. En çok oyuncuyu kesen savaş sonunda sıralamada MVP ve 1. olur.

Arkeoloji

Arkeololi, 13 seviyede açılır. Çevreye girilerek günde 30 Arkeoloji kazıları yapılabilir. Arkeoloji sisteminden büyük miktarda eşya kazanılır, ayrıca ev dekarosyanunda kullanılan mobilyaları kazanmanın tek yoludur

Koruma

Koruma, 70 seviyeye ulaşıldığında açılır. Büyücü, Yaycı, Savaşçı korumaları vardır. Koruma savaşlara katılması için ayarlanır, karakter ile birlikte herhangi bir savaşa katılabilir.Koruma ayarlandıktan sonra, sahne içerisindeki karakter ile birlikte hareket eder.

Fashion: Fashionları birleştirebilir, özelliklerini artırabilir ve bunun yanında kendi modanızı yaratarak vampire ya da şeytana dönüşebilir, benzersiz olabilirsiniz.

Legend Online Oyun İncelemesi makalemiz bu kadardı, oyun hakkındaki kafanıza takılan detayları yorum ileterek sorabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Legend Online Oyun İncelemesi