e
sv

Nintendo’nun 4K Destekli Yeni Bir Konsol Üzerinde Çalıştığı Öne Sürüldü

142 Okunma — 25 Ağustos 2020 10:41
avatar

Oyun360

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yabancı kaynaklara göre Nintendo‘nun yeni bir oyun konsolu üzerinde çalıştığını söylendi. İddialara göre konsol Nintendo Switch Pro adını alacak ve Nintendo hayranlarına çok farklı özellikler sunacak. İddialar dolaşmasına rağmen Nintendo tarafından konsol hakkında resmi bir açıklama gelmedi.

Video oyun sektörünün öncü firmalarından olan Nintendo, oyun sektörünün şu anki halini almasında önemli rol oynamıştı. 2017 Yılında piyasaya sunduğu Nintendo Switch ile milyonlarca oyunseverin gönlünü kazanmıştı. Oyuncular halen bu küçük oyun konsoluyla ilgilenirken duyumlara göre Nintendo şirketinin yeni bir konsol üzerinde çalıştığı öğrenildi. Ayrıca bu iddialara göre yeni çıkacak olan konsol 2021 yılını ilk aylarında piyasaya sunulacak.

Economic Daily‘e göre Nintendo‘nun tedarikçilerinden sağladığını belirttiği haberinde Nintendo’nun 2021’in ilk aylarındaSwitch Pro” isimli bir konsol ile karşımıza çıkması muhtemel.

İddialara göre Nintendo Switch Pro, mevcut tasarımdan çok daha güzel olacak ve ayrıca konsolun dahili ekranının 1080p olacağı, TV’lere bağlandığında ise 4K çözünürlük sunabileceği söyleniyor. 8 GB RAM’e sahip olması beklenen Nintendo Switch Pro‘nun 128 GB yada daha fazla bir depolama alanıyla birlikte gelmesi muhtemel.

Nintendo Tarafından Herhangi Bir Açıklama Yok

Nintendo Switch Pro, şirket yetkilileri tarafından henüz doğrulanmadı. Fakat şirket, zaten bir süredir yeni konsol söylentilerin odağında. Bazı kesimler, Nintendo’nun yaklaşmakta olan yeni konsolunun Switch Lite‘ın değiştirilmiş bir versiyonu olacağını düşünürken bazılarıysa yeni konsolun yepyeni bir ürün olacağını öne sürüyor. Ayrıca Nintendo’nun bir süredir sessiz olmasının nedeninin yeni bir konsol lansmanına hazırlanıyor olması da iddialar arasında.

Nintendo tarafında bazı gelişmeler yaşandığı aşikar. Nintendo bu gelişmelerin neler olduğu, şirketin yeni bir oyun konsolu üzerinde mi çalıştığı yoksa başka bir proje üzerinde mi çalıştığı şu an için belirsizliğini koruyor. Şirketin konuyla ilgili yapacağı açıklamalar, Nintendo’nun yeni çalışmalarını doğrulamaya yetecektir.

Konsol hakkında daha fazla bilgi şu anda mevcut değil. Konsol hakkında daha fazla bilgi edindiğimizde sizlerle duyurmak için sabırsızlanıyor olacağız.

Daha fazla oyun haberi, ücretsiz oyun ve oyun incelemeleri için bizi takip etmeyi unutmayın.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Nintendo’nun 4K Destekli Yeni Bir Konsol Üzerinde Çalıştığı Öne Sürüldü