e
sv

Ori and the Will of the Wisps İncelemesi

78 Okunma — 18 Ağustos 2020 15:52
avatar

Oyun360

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2015 yılında, metroidvania türünde çıkış yapan, birbirinden etkileyici tasarımlara sahip 2 boyutlu bir platform oyunu olan “Ori and the Blind Forest” çıktı. Moon Studios tarafından geliştirilen oyun hem oyun otoriteleri hem de oyuncular tarafından çok beğenildi. Bu oyunun üzerinden 2 yıl geçti ve geliştiriciler yeni oyunları olan “Ori and the Will of the Wisps”in duyurusunu yaptılar. 11 Mart tarihinde resmi olarak çıkışını yapan oyun, yine oyunculardan tam not almayı başardı.

Oyunun hikayesi nedir?

Yeni oyunun hikayesi bir önceki hikâyenin bıraktığı yerde başlıyor. İlk başta, Ori’nin bütün olayların ardından yeni geçici ailesinin yanında yaşadığı güzel zamanlar gösteriliyor. Kuro tarafından geride bırakılan küçük baykuşu yetiştiren Ori, bu küçük baykuşa uçmayı öğretmeye çalışıyor. Bunda başarılı olamayan baykuşa yardım etmek için Ori, önceki oyunda kendisinin de uçmasına yardım eden Kuro’nun tüyünü kullanmayı akıl ediyor. Tam uçmaya başlamışken büyük bir fırtına tarafından her şey çok kötü bir hal alıyor ve Ori, baykuştan uzağa düşüyor. Hikâyenin bundan sonraki kısmı da zaten bir önceki oyunda olduğu gibi, kötülüğü yenmek ve barış ortamını sağlamak.

Ori and the Will of the Wisps’in oyun atmosferi nasıl?

Oyunun atmosferi çok canlı ve ilerledikçe daha güzel bir hal almaktadır. Oyundaki her mekan, birbiri ile yarışıyor adeta. Kimi zaman oyunu bırakıp, atmosferde kendinizi kaybetmeniz oldukça olası bir durumdur. Özellikle yeterince geniş bir dünyada bulunan bu oyunda, ana görevlerinizin dışında alabileceğiniz yan görevler ile bu geniş atmosferi deneyimlemeye devam edebilirsiniz. Oyun içindeki mekanlarda yer alan bütün ağaçlar, nesneler ve karakterler bir animasyona sahip. Zaten oyuna canlılığı katan ve başarılı bir eser olarak ortaya çıkmasını sağlayan da en başta bu özelliklerdir.

Ori and the Will of the Wisps’in yeni oynanış özellikleri nelerdir?

Oyunda ilk bahsetmemiz gereken en önemli özellik oto-kayıt özelliği diyebiliriz. Bir önceki oyunda olduğu gibi oyuna kendinizi kaptırıp da kaydetmeyi unuttuğunuzda, bu defa bu oto kayıt özelliği sizi kurtaracaktır. Bunun yanı sıra oyuna eklenen pasif özellikler sayesinde siz nasıl isterseniz o şekilde oyuna devam edebiliyorsunuz. İster dövüşler sırasında isterseniz de normal oyunun akışında bu özellikleriniz arasından seçimler yapabilirsiniz. Bu konuda oyun size bir sınırlama getirmiyor.

Oyunun bir diğer yeni oynanış özelliği ise boss fight olarak da adlandırılan bölüm sonu düşmanlarına karşı vereceğiniz mücadelelerdir. Her ne kadar bu rakipler çok zorlu olmasa da kimi zamanlarda, gerçekten üst seviye düşmanlara karşı savaş verdiğinizi hissedeceksiniz.

Oyunun internet sitesini ziyaret etmeyi unutmayın 🙂

Ori and the Will of the Wisps Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimi
İşletim Sistemi:  Windows 10 Version 18362.0 or higher
İşlemci: AMD Athlon X4 | Intel Core i5 4460
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 950 | AMD R7 370
Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
DirectX: Sürüm 11

Önerilen Sistem Gereksinimi
İşletim Sistemi:  Windows 10 Version 18362.0 or higher
İşlemci: AMD Ryzen 3 | Intel i5 Skylake
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 950 | AMD R7 370
Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
DirectX: Sürüm 11

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ori and the Will of the Wisps İncelemesi