e
sv

Resident Evil 3 Remake Çıkış Tarihi Belli Oldu!

190 Okunma — 19 Mart 2020 21:00
avatar

Oyun360

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Resident Evil 2’nin başarılı yeniden yapımının ardından Capcom tabii ki durmayacaktı ve bir sonraki oyun için çalışmaya başlayacaktı. Bu durum çok uzun sürmedi ve Resident Evil 3 duyuruldu. Ciddi bir geliştirme çalışmasının ardından çıkış tarihi de 3 Nisan 2020 olarak açıklandı. Yenilikçi ve modern kontrollere sahip olacak olan Resident Evil 3 Remake için de beklentiler standardın çok üstünde.

Resident Evil 3 Remake’in hikâyesi nedir?

Oyunun hikayesi, orijinal oyundan da tanıyabileceğiniz Jill Valentine’ın üzerinden devam ediyor. Her ne kadar bir önceki oyundan da bildiğimiz Umbrella şirketinin yarattığı problemleri bertaraf ettiklerini düşünen Jill ve polis ekibi, bu oyunda yepyeni bir sorun ile karşı karşıya olacaktır. Yeni tip virüs yüzünden Raccoon şehrini daha büyük tehlikeler beklemektedir. Bunun önüne geçmek için Jill karakteri ile elinizden geleni yaparken bu defa karşınızda önceki oyunun düşman karakteri Mr. X’den daha büyük bir sorun olacak olan Nemesis karakteri var.

Resident Evil 3 Remake oynanışı nasıl olacak?

Eğer ilk oyunları oynadıysanız, klasik Resident Evil oyunun sabit bir kamera açısından oynandığını hatırlayacaksınızdır. Bu yeni oyunda ise, bir önceki Resident Evil 2 remake oyununda olduğu gibi yeni tarzda bir oynanış benimsendi: Third-Person Shooter (Üçüncü şahıs nişancı).

Nemesis, bir önceki oyundaki yapay zekadan çok daha gelişmiş bir versiyona sahip olduğu için can sıkıcı bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Birçok yerde karşılaşacağınız Nemesis, kaçmaya çalıştığınızda yolunuzu kesebilecek ya da uzaklaşmaya çalıştığınız durumlarda sizi kendisine doğru çekebilecek. Kendisini atlatmak ya da yenebilmek için ortamdaki objeleri de kullanmanız gerekecek.

Oyun, sizlere açık dünya bir oynanış sunmayacak. Ancak, yine de haritanın birçok yerini keşfetmeniz ve etkileşime geçmeniz mümkün olacak. Nemesis’in de nereden geleceğini bilemeyeceğiniz bu yeni oyunda, haritanın her yerinde bir tehlike sizi bekliyor olabilir. Hastane, basın ofisi ve petrol istasyonu gibi noktaları ziyaret edebileceğiniz oyunda, Carlos karakterini de oynamak mümkün olacak.

Ayrıca PS4 ve Xbox One versiyonları ile Resident Evil: Resistance isimli bir oyun daha geliyor. Bu oyun 5 kişi ile oynanıyor olacak. 4 kişi bir ekip olup, özel güçleri ve silahları kullanarak, Mastermind olarak adlandırılan diğer oyuncunun yönettiği deney ortamından kaçmaya çalışacak. Oyunda yer alan üç bölümün başarıyla bitirilmesi halinde deneyden kurtulmak mümkün olacak. Fakat bu sırada Mastermind boş durmayacak, enfekte olmuş düşmanları üzerlerine gönderirken bir yandan da tuzaklar hazırlayarak bu dört oyuncunun planlarını bozmaya çalışacak.

Resident Evil 3 Remake oyununun demosu ne zaman çıkacak?

Resident Evil 3 Remake demosunun çıkış tarihi, Capcom tarafından oyunun çıkış tarihinden önce olacak şeklinde açıklanmıştı, fakat resmi olarak bir tarih belirtilmemişti. Bazı kaynaklardan sızdırılan haberlere göre oyunun demosu 20 Mart tarihinde çıkabilir. Her ne kadar resmi bir kaynak açıklama yapmasa da demonun çıkışı için Twitter’da ve diğer sosyal medya mecralarında sıkça dile getirilen tarih bu şekilde.

Satın almak için İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Resident Evil 3 Remake Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimi
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT Required)
İşlemci: Intel® Core™ i5-4460 or AMD FX™-6300 or better
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 760 or AMD Radeon™ R7 260x with 2GB Video RAM
DirectX: Sürüm 11

Önerilen Sistem Gereksinimi
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: WINDOWS® 7, 8.1, 10 (64-BIT Required)
İşlemci: Intel® Core™ i5-4460 or AMD FX™-6300 or better
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 760 or AMD Radeon™ R7 260x with 2GB Video RAM
DirectX: Sürüm 11

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Resident Evil 3 Remake Çıkış Tarihi Belli Oldu!