e
sv

Rust, 2021’in İlkbaharında Konsollara Geliyor

133 Okunma — 09 Mart 2021 16:58
Rust Oyun Konsolları için Yayınlandı
avatar

Oyun360

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rust ilk olarak 2013 yılında erken erişim aşamasında olarak yayınlanan Rust’ın yıllardır oyun konsollarına gelmesi dört gözle beklenirken nihayet resmi olarak oyun konsollarına ne zaman geleceği belli oldu.

11 Kasım 2013 tarihinde ilk kez erken erişim aşamasında olarak piyasaya sürülen oyun birçok değişiklik yapılarak 17 Haziran 2014 tarihinde yeninden erken erişim olarak yayınlandı. Oldukça uzun bir süre erken erişim sürümünde olan oyun tam anlamıyla çıkmamış olmasına rağmen oldukça fazla oyuncuya sahip olup oyuncularının beğenisini kazandı. Ardından geliştirme sürecinin çok uzun sürmesi oyuncuların Rust’a olan ilgisinin azalmasına sebep oldu. 8 Şubat 2018 tarihinde geliştirilmesi tamamlanan Rust resmi olarak çıkış yaptı. Bir süre popülerliğini kaybeden oyun son zamanlarda eski popülerliğine tekrardan kavuştu.

Rust Oyun İçi Görsel

Eski popülerliğine kavuşmasında Twitch yayıncıları ve Youtuber’lar büyük rol oynadı. Eski popülerliğine kavuşmasının ardından konsol oyuncularında da merak uyandıran Rust için birçok kez konsollar için de yayınlanacağına dair söylentiler oluştu. Nitekim söylentilerden ibaret olan konsol sürümünün yayınlanacağı resmi olarak duyuruldu. Hayatta kalma oyunları arasında ihtişamlı bir üne sahip olan Rust oyun konsolları için kapalı beta sürecine girdi.

Rust‘ın tekrardan Steam üzerinde en popüler oyunlar arasına girdi. Bunun ardından oyunun yapımcısı Facepunch Studios tarafından beklenmeyen bir adım geldi. Rust’ın popülerliğinin ve oyun konsollarına olan ilginin artmasının ardından yapımcı firma oyunu konsollar için test etmeye başladı. Ardından oyun konsolları için bir tanıtım videosu da yayınlandı.

Oyunun 2021 yılı İlkbahar döneminde konsollar için yayınlanması bekleniyor. Playstation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak olan oyun yeni nesil konsollardan da oynanabilecek.

Rust Oyun içi Görsel

Rust Sistem Gereksinimleri


Minimum:

♦ İşletim Sistemi: Windows 8.1 64bit (64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir)

 İşlemci: Intel Core i7-3770 / AMD FX-9590 veya daha iyisi

 Bellek: 10 GB RAM

 Ekran Kartı: GTX 670 2GB / AMD R9 280 veya daha iyisi

 Depolama: 20 GB kullanılabilir alan


Önerilen:

♦ İşletim Sistemi: Windows 10 64bit (64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir)

 İşlemci: Intel Core i7-4790K / AMD Ryzen 5 1600 veya daha iyisi

 Bellek: 16 GB RAM

 Ekran Kartı: GTX 980 / AMD R9 Fury veya daha iyisi

 Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

 Ekstra: Oyun içi yüklenme süresinin kısaltılması için SSD şiddetle tavsiye edilir.


Daha fazla oyun haberleri için bizi takip etmeyi unutmayın.

Sıradaki içerik:

Rust, 2021’in İlkbaharında Konsollara Geliyor