e
sv

Tropico 5 Epic Games’te Ücretsiz Oldu

322 Okunma — 23 Aralık 2020 20:45
tropico 5 epic gameste ucretsiz
avatar

Oyun360

 • e4

  Mutlu

 • e1

  Eğlenmiş

 • e1

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

17 Aralık tarihinden itibaren yılbaşına kadar her gün ücretsiz bir oyun sunacağını açıklayan Epic Games bugün ücretsiz sunacağı oyun olan Tropico 5‘i mağazasında yayınladı.

Epic Games’in geçtiğimiz yıl düzenlemeye başladığı etkinlikle beraber her hafta ücretsiz olarak bazı oyunlar sunmaya devam ediyor. Bu kampanyaya ek olarak 17 Aralık’tan itibaren yılbaşına kadar her gün ücretsiz bir oyun sunmaya devam ediyor. Bu kampanya ile Epic Games kullanıcıları 15 gün boyunca Epic Games’ten her gün bir adet ücretsiz oyuna sahip olabilecekler.

Diğer oyun platformlarında yüksek fiyat etiketine sahip olan oyunları bedavaya sunan Epic Games bugün ise nispeten yüksek fiyatlı diyebileceğimiz 69 ₺ olan Tropico 5 oyununu ücretsiz olarak siz oyun severlere sundu. Oyuna sahip olmak için 24 Aralık 2020 saat 19.00’a kadar Tropico 5 oyununu sepetinize ekleyip satın almanız gerekmekte.

Tropico 5 Oyunu Nedir?


Tropico 5 Tanıtım Videosu

Haemimont Games tarafından geliştirilmiş olan Tropico 5, 23 Mayıs 2014 tarihinde yayınlanan bir video oyunudur. Bir diktatörlük simülasyonu olarak piyasaya sürülen oyunun içeriği şu şekildedir.

Diktatörlüğün sanıldığı kadar da kolay bir şey olmadığını gördüğümüz Tropico serisine dahil olan bu oyunda, bir kez daha küçük bir ada ülkesi olan Tropico’ya geri dönüyoruz. Bir kolonici olarak geldiğimiz bu ülkede, hükümranlığımız yıllar boyunca devam ediyor ve ülkeyi 21. yüzyıldan bile ötesine taşıyoruz.

Tropico 5 yapı olarak bir strateji ve simülasyon oyunudur. Oyunda bir ülkenin idaresini elimize alıyoruz. Yine de bu oyunu diğerlerinden farklı kılan özelliği, yönettiğimiz ülkenin bir *Muz Cumhuriyeti olması. Halkını gözeten bir başkan da olsanız, acımasız bir diktatör de olsanız ülkenin bu durumunu pek de değiştiremiyoruz.

Tropico 5‘te serinin önceki oyunlarından daha değişik bir ticaret sistemi karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu oyunla birlikte ilk defa Tropico serisi oyuncuları çok oyunculu oyuna erişebiliyor ve birbirleri ile mücadele edebiliyorlar.

tropico 5 ucretsiz oldu

Tropico 5 Sistem Gereksinimleri


Minimum:

♦ İşletim Sistemi: Windows Vista SP2, Windows 7, Windows 8

İşlemci: 2 GHz Çift Çekirdekli İşlemci

Bellek: 4 GB RAM

Ekran Kartı: GeForce 400 veya üstü, AMD Radeon HD 4000 veya üstü, Intel HD 4000 veya üstü (DirectX 11 donanım desteği gerekir)

Depolama: 4 GB kullanılabilir alan


Önerilen:

♦ İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit), Windows 8 (64 bit)

İşlemci: 2.5 GHz Dört Çekirdekli İşlemci

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: GeForce 500 veya üstü, AMD Radeon HD 5000 veya üstü

Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

Tropico 5 Oyun içi

Oyuna Nasıl Sahip Olabilirsiniz?


Oyunu kütüphanenize eklemeniz için sahip olmanız gereken tek şey bir Epic Games hesabı, onu da zaten ücretsiz olarak dakikalar içerisinde edinebilirsiniz. Sonrasında yapmanız gerekenlerse şu şekilde;

 • Epic Games hesabınıza giriş yapın.
 • Oyun sayfasına gidin
 • Yükle tuşuna basın.
 • Siparişi Ver’e tıklayın.
 • Oyunlar böylece kütüphanenize eklenmiş olacak.
 • Epic Games Store sizden iki faktörlü kimlik doğrulama isteyecektir.

Epic Games bu gün bir yeni ücretsiz oyunla karşımıza çıktı. Daha fazla ücretsiz oyun için bizi takip etmeye devam edin.


Anlamı Nedir?


*Muz Cumhuriyeti: Uluslararası politikada siyasi açıdan istikrarsız, ekonomik açıdan bir ya da birkaç tarımsal ürünün üretimine ve ihracatına bağımlı ve genellikle yolsuzluklarla iç içe küçük bir seçkinler grubu tarafından yönetilen ülkeleri küçümseyici anlamda kullanılan siyasi terim.

Sıradaki içerik:

Tropico 5 Epic Games’te Ücretsiz Oldu