e
sv

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

256 Okunma — 19 Ağustos 2020 21:10
avatar

Oyun360

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2019 yılının başında bir devam oyunu olarak çıkacağı duyurulan Vampire the Masquerade: Bloodlines 2, adından da anlaşılacağı üzere “Vampire: The Masquerade” evreninde geçen bir rol yapma oyunudur. İlk oyunda olduğu gibi burada da masaüstü rol yapma oyununda yer alan kurallar geçerli olacaktır. Ayrıca yapımcıların açıkladığı üzere oyun dünyası keşfedilmeye uygun bir şekilde hazırlanıyor.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2’nin hikayesi nedir?

Oyun Seattle’da yıllardır hüküm sürmekte olan vampir dünyasına odaklanıyor. Şehirdeki kan ticareti birçok farklı gruba bölünmüş durumda ve hepsinin de kendi hikayesi var. Oyun boyunca bu gruplarla iletişim halinde olacak ve kendi yolunuzu çizeceksiniz. Amacınız, olası bir iç savaşı önlemek ve problemin kaynağını bulmaktır.

Oyun içerisinde tercih edebileceğiniz klanlardan bazıları:

 • Brujah
 • Malkavian
 • Thinblood
 • Toreador
 • Tremere
 • Ventrue

Çıkış tarihi yaklaştıkça diğer klanların da duyurulması ve listeye eklenmesi mümkündür. Ancak bu klanların oyuna en başından mı yoksa daha sonrasında ek paketler olarak mı ekleneceği henüz net değildir.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 kaç saatlik bir oynanış sunacak?

Özellikle World of Darkness hayranları, çıkışın ne zaman olacağını beklerken bir yandan da ne kadar süreli bir oynanışa sahip olacağını merak ediyorlar. Bu meraklarını gidermeleri için oyunun yapımcıları oynanış süresi olarak 30 saate yakın bir deneyimden bahsediyor. Bu süre tabii ki hikâyede yapılacak seçimlere bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Hatta oyunun atmosferine kendinizi kaptırıp oyundaki detayları incelemeye başladığınızda hiç fark etmeden süreyi daha da uzatabilirsiniz.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 nasıl bir oynanış sunacak?

Güncel olarak yayınlamış olan videolardan ve resimlerden de anlaşılacağı üzere oyun birinci şahıs ve üçüncü şahıs bakış açısı olarak değişimli bir oynanış sunacak. Oyunun genelinde ise birinci şahıs bakış açısı hâkim olacak.

Sonuçta bu bir vampir oyunu ve bunu hissetmeniz gerekiyor. Oyunun içerisindeki beslenme sistemi de buna uygun olarak geliştirilmekte. Oyun içerisinde besleneceğiniz oyuncu dışı karakterler, bu işlem sırasında farklı duygulara sahip olacak. Haliyle bu duygular size de geçecek ve bunlardan pozitif ya da negatif etkileneceksiniz.

Oyun içerisinde yer alacak özelliklerden olan yarasa manipülasyonları ile uzak mesafelere daha hızlı gitmeniz ya da yarasaları belirlenen hedeflere saldırtmanız mümkün olacaktır.

Yapımcılar oyunun içerisinde yeni nesil vampir öğelerini ve daha önceki oyunlarından elde ettikleri korku deneyimlerini de katmayı ihmal etmemiş. İlerleyen zamanlarda yayınlanacak olan yeni videolarda bu durumları çok daha iyi anlamak mümkün olacaktır.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 ne zaman çıkacak?

Oyunun henüz istedikleri gibi olmadığını düşünen yapımcılar, oyuncuların karşısına bu şekilde çıkmak istemiyorlar. Haliyle, oyunun çıkış tarihini normalde Mart 2020 olarak belirttikleri halde, geçtiğimiz yılında sonunda yaptıkları açıklama ile 2020’nin son ayları olarak değiştirdiler. Bunun arkasında sadece kendi oyuncularına kötü görünmek değil, yine aynı tarihlerde çıkacak olan diğer başarılı oyunlarla yarışmalarının zor olduğunu düşünmeleridir.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 oyunun resmi olarak Türkçe dil desteği ile çıkacağını da dip not olarak belirtelim. Oyunun Steam sayfasında yer alan bilgilere göre seslendirmeler İngilizce, ancak arayüz ve altyazılar Türkçe olacaktır.

Ön sipariş için İnternet sitesini kontrol edebilirsiniz.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimi
İşletim Sistemi: EKLENECEK
İşlemci: EKLENECEK
Bellek: EKLENECEK MB RAM
Ekran Kartı: EKLENECEK
Depolama: EKLENECEK MB kullanılabilir alan
Ses Kartı: EKLENECEK

Önerilen Sistem Gereksinimi
İşletim Sistemi: EKLENECEK
İşlemci: EKLENECEK
Bellek: EKLENECEK MB RAM
Ekran Kartı: EKLENECEK
Depolama: EKLENECEK MB kullanılabilir alan
Ses Kartı: EKLENECEK

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2